اهمیت موقعیت مکانی هاست بر SEO وبسایت

  • چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶
  • ۲۴۶۳ بازدید
اهمیت موقعیت مکانی هاست بر SEO وبسایت
به این نوشته امتیاز بدهید

سئوی وبسایت بحث بسیار پیچیده و گسترده ای است و اگر بخواهید تمامی موارد را برای افزایش سئو وبسایت خود رعایت کنید باید سوالات زیادی از خود بپرسید. یکی از این سوالات این است که آیا موقعیت مکانی هاست یا همان فضای میزبانی وبسایت شما بر SEO وبسایت شما تاثیر می‌گذارد و اصلا اهمیت موقعیت مکانی هاست بر SEO وبسایت چیست؟

اهمیت موقعیت مکانی هاست بر SEO

اگر بخواهید یک وبسایت راه اندازی کنید یا حتی وبسایت فعلی خود را به یک هاستینگ (Hosting) کنید، فرآیند تقریبا سختی را پیش رو خواهید داشت.

شرکت های هاستینگ بسیاری برای انتخاب وجود دارد و این موضوع تصمیم گیری را برای شما سخت و مهم می‌کند.

اما یک سوال، آیا در زمان انتخاب یک شرکت هاستینگ باید به موقعیت مکانی سروری که به شما سرویس می‌دهد توجه کنید؟ آیا موقعیت مکانی سرور هاستینگ بر SEO وبسایت شما تاثیر می‌گذارد؟

تاثیر هاست در سئو وبسایت

بگذارید بدون حاشیه در یک کلام پاسخ را به شما بدهیم!

پاسخ منفی است. یعنی این موضوع تاثیر مستقیم بر سئو وبسایت شما ندارد ولی باید در این باره به نکات مهمتری توجه کنید.

بهتر است در انتخاب یک هاست به موقعیت مکانی بازدیدکنندگان وبسایت خود توجه داشته باشید. در این صورت بازدیدکنندگان وبسایت شما سرعت بالاتری را در بارگذاری وبسایت شما تجربه خواهند کرد.

برای نمونه اگر شما در ایران هستید ولی بازدیدکنندگان وبسایت شما و مخاطبین شما بیشتر از کشور آلمان هستند، بهتر است تا سرور میزبانی وبسایت شما در آلمان باشد.

حتی ممکن است مخاطبین اصلی و عمده وبسایت شما در چند موقعیت مکانی باشند که در این صورت توصیه می‌شود از سرورهایی با موقعیت های مختلف مکانی استفاده کنید.

البته که برای موتورهای جستجوگر در دسترس بودن وبسایت شما بیشتر اهمیت دارد و اینکه مشکلی در اتصال به وبسایت شما نباشد.

بنابراین به عنوان نتیجه گیری پیشنهاد می‌کنیم که در انتخاب موقعیت مکانی سرور میزبانی وبسایت خود به موقعیت مکانی اکثر بازدیدکنندگان و کاربران وبسایت خود توجه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تکنیک تازه گوگل برای بهبود تجربه کاربران موبایل از گشت و گذار در اینترنت از ” پلاگین وردپرس برای بهینه سازی وبسایت با الگوریتم AMP گوگل ” استفاده کنید.

اهمیت موقعیت مکانی هاست بر SEO وبسایت
به این نوشته امتیاز بدهید
برای دریافت تازه‌ترین ها به کانال تلگرامی کدفنجونی بپیوندید : cupcode_ir@

دیدگاه خود را در میان بگذارید

@

اگر ربات نیستید به پرسش پاسخ دهید! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.