بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP Optimize + لینک دانلود و آموزش کار

  • سه شنبه ۰۶ تیر, ۱۳۹۶
  • ۵۴۵۱ بازدید
بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP Optimize + لینک دانلود و آموزش کار
3 (60%) 1 vote

آیا اصلا تاکنون دیتابیس وبسایت وردپرسی خود را بهینه کرده اید؟ نتیجه بهینه سازی دیتابیس پاکسازی اطلاعات ناخواسته و بی استفاده و در نهایت کاهش حجم اطلاعات و همچنین بهبود چشمگیر در عملکرد است که در این آموزش قصد داریم تا به بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP Optimize بپردازیم و گام به گام کار با این افزونه را آموزش دهیم.

آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس

در ابتدا به این نکته می پردازیم که اصلا چرا باید دیتابیس یا پایگاه داده وبسایت خود را بهینه سازی کنیم و این که این کار چه فایده ای دارد. بهینه سازی یک بحث کلی دارد که به ویژه در بحث بهینه سازی وردپرس که معمولا برای افزایش سرعت و کارایی انجام می شود بخش هایی مختلفی دارد و بهینه سازی دیتابیس وردپرس یکی از این بخش هاست.

چرا باید دیتابیس وردپرس را بهینه سازی کنیم؟

اگر برای مدتی است که از وردپرس استفاده می کنید، در این صورت احتمالا تا الان کلی اطلاعات بی استفاده در دیتابیس وردپرس شما مانند اطلاعات مربوط به ذخیره خودکار نوشته ها، دیدگاه های هرزنامه، محتوای درون سطل زباله، متا دیتا های بدرد نخور و.. وجود دارد.

این داده ها فضای بیشتری را از پایگاه داده شما می گیرند بنابراین یکی از مشکلات آن زمانی بروز می کند که بخواهید از وبسایت وردپرسی خود بک آپ بگیرید.

بنابراین در یک جمله بهینه سازی دیتابیس وردپرس باعث کاهش حجم اطلاعات موجود در دیتابیس و در نتیجه بک آپ گیری سریع تر و بازگردانی بک آپ ساده تری را تجربه خواهید کرد.

چگونه دیتابیس وردپرس را بهینه سازی کنیم؟

چون قرار است با دیتابیس وردپرس خود کار کنید که اطلاعات حساسی در آن است بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما پیش از انجام بهینه سازی از دیتابیس خود بک آپ بگیرید.

افزونه WP Optimize را بر روی وردپرس خود نصب کنید. پس از اینکه افزونه فعال شد، یک آیتم تازه به منوی پیشخوان وردپرس شما بصورت جداگانه با نام WP-Optimize اضافه خواهد شد؛ با کلیک روی آن به منوی تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

در صفحه تنظیمات افزونه فهرستی از کارهایی که افزونه می تواند روی دیتابیس وردپرس شما انجام دهد را می بینید.

تنظیمات افزونه WP Optimize

تنظیمات افزونه WP Optimize

گزینه هایی که به رنگ قرمز هستند، کارهای حساسی روی دیتابیس انجام می دهند که پیشنهاد می شود حتما پیش از تیک زدن آنها نکته بالا رو انجام دهید.

خوشبختانه این افزونه از زبان پارسی پشتیبانی می کند و عملکرد همه گزینه ها با توضیحات کامل مشخص شده اند.

پس از اینکه طبق تصویر گزینه های موردنظر خود را نشانه گذاری کردید روی گزینه اجرای تمام بهینه سازی های انتخاب شده کلیک کنید.

در نهایت افزونه کار بهینه سازی پایگاه داده وبسایت وردپرس شما را آغاز می کند و نتیجه را به شما نمایش خواهد داد.

اگر جداول دیتابیس MySQL شما از موتور InnoDB استفاده می کند این افزونه نمی تواند کمکی در بهینه سازی کند و می بایست کار را به صوررت دستی انجام دهید.

در نهایت در سربرگ های دیگر تنظیمات این افزونه مانند، سربرگ تنظیمات می توانید تنظیماتی را برای بهینه سازی خودکار جداول دیتابیس انجام دهید.

بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه WP Optimize + لینک دانلود و آموزش کار
3 (60%) 1 vote
برای دریافت تازه‌ترین ها به کانال تلگرامی کدفنجونی بپیوندید : cupcode_ir@

دیدگاه خود را در میان بگذارید

@

اگر ربات نیستید به پرسش پاسخ دهید! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.