سئو چیست؟ همه چیز درباره سئو از ابتدا

  • پنج شنبه ۲۲ تیر, ۱۳۹۶
  • ۱۱۲۲۸ بازدید
سئو چیست؟ همه چیز درباره سئو از ابتدا
به این نوشته امتیاز بدهید

سئو یا SEO کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. کل مفهوم سئو درباره بهینه سازی یک وبسایت برای موتور های جستجوگر است. در این نوشته بطور کامل درباره سئو توضیح خواهیم داد.

سئو چیست؟

سئو روشی برای

  • طراحی و گسترش یک وبسایت به منظور افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر است.
  • بهبود میزان و کیفیت ترافیک بازدید یک وبسایت از سمت موتورهای جستجوگر است.
  • بهره وری از اینکه الگوریتم های جستجو چگونه کار می کند و بازدید کنندگان واقعی چه چیز هایی را جستجو می کنند.

در یک جمله، سئو روش هایی است که طی آن روش ها وبسایت شما برای جذب موثر بازدید از طریق موتور های جستجوگر آماده می شود.

پیشنهاد می کنم اگر صاحب یک وبسایت هستید برای افزایش بازدید وبسایت خود و یادگیری همه چیز درباره سئو این سری آموزش را که هم اکنون بخش اول آن را می خوانید، دنبال کنید.

موتور جستجوگر چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجوگر فرآیند را انجام می دهند که در طی آن نتایج جستجو به کاربر نمایش داده می شود. این فرآیند شامل موارد زیر است.

Crawling یا خزیدنفرآیند دریافت همه صفحات وبی که به یک وبسایت مرتبط هستند (صفحات یک وبسایت) که این کار توسط یک نرم افزار با نام هایی مانند Crawler یا Spider (یا برای نمونه در باره موتور جستجوگر گوگل Googlebot) انجام می گیرد.

Indexing یا ثبت و فهرست کردن – فرآیند ساخت فهرستی از صفحات یک وبسایت و نگهداری این صفحات در یک پایگاه داده که می توان اطلاعات را بعدا از این پایگاه های داده درباره این صفحات دریافت کرد.

کار مهمی که در فرآیند Indexing انجام می شود جستجو و تحلیل کلمات و عباراتی است که در نوشته های یک صفحه از وبسایت به کار رفته است و در واقع محتوای آن صفحه را توضیح می دهند به این عبارات یا واژه Keyword یا کلمه کلیدی نیز می گویند.

Processing یا پردازش – زمانی که یک درخواست جستجو مثلا از سمت کاربر فرستاده می شود موتور جستجوگر آن درخواست را پردازش می کند و صفحاتی که در دیتابیس یا پایگاه داده Index کرده است را  با عبارت درخواست شده توسط کاربر را مقایسه می کند.

Calculating Relevancy یا محاسبه ارتباط – بی شک صفحات ایندکس شده زیادی عبارت جستجو شده توسط کاربر را در خود دارند بنابراین موتور جستجوگر در این مرحله آغاز به محاسبه ارتباط و تطابق بین این عبارت و صفحاتی که ذخیره کرده است می کند.

Retrieving Results یا دریافت نتایج – آخرین گام در فعالیت های موتور جستجوگر که بهترین نتایج پیدا شده در این فرآیند را جمع آوری کند و در ساده ترین حالت آن نتایج را در یک مرورگر وب به کاربر نمایش دهد.

موتورهای جستجوگری مانند Google و !Yahoo در ماه بار ها و بار ها الگوریتم های شناسایی نوشته های مرتبط را بروزرسانی می کنند و تغییر می دهند. وقتی که در آمار بازدید وبسایت های خود تغییر ناگهانی می بینید معمولا به خاطر تغییر در این الگوریتم هاست و کاری هم از دست شما بر نمی آید.

SEO Copywriting چیست؟

SEO Copywriting روش نوشتن متون قابل نمایش در یک صفحه وب است که از نظر خواننده آن نوشته خوب و جذاب به نظر برسد و همچنین عبارات خاصی را برای دریافت بازدید از طریق جستجو کاربران هدف قرار دهد. هدف این روش افزایش امتیاز یا Rank در موتور جستجوگر برای عبارت خاص مورد هدف است.

SEO Copywriting

SEO Copywriting یکی از مفهوم های سئو

افزون بر نوشته های قابل نمایش به کاربر این روش بر روی دیگر آیتم های موجود در یک صفحه وب برای هدف قرار دادن عبارات جستجو کار می کند. این آیتم ها شامل عنوان (Title)، توضیح (Description)، برچسب های کلمات کلیدی (Keyword tags)، تیتر ها (Headings) و متن های جایگزین برای تصاویر یا Alternative text است.

ایده پشت تکنیک SEO copywriting این است که موتور جستجوگر به دنبال صفحاتی با محتوایی اصیل و تولید شده است و نه صفحاتی که تنها و تنها برای افزایش رنک ساخت شده اند. بنابراین این روش به دنبال تولید چنین صفحاتی است.

رنک موتور جستجوگر چیست؟

عبارت Search Engine Rank به معنای امتیاز موتور جستجوگر است که شاید از معنای آن تا حدودی به مفهومی که دارد پی ببرید. زمانی که یک کلمه کلیدی را در موتور جستجوگر جستجو می کنید، موتور جستجوگر به شما چندین هزاران موردی که در پایگاه داده اش پیدا کرده است را به شما نمایش می دهد.

پیج رنک

پیج رنگ گوگل معیاری برای اندازه گیری رتبه صفحات وبسایت شما

رنک یا امتیاز یک صفحه وب با توجه به جایگاه آن صفحه در صفحه نتایج موتورجستجوگر تعیین می شود. اگر یک موتور جستجوگر صفحه ای از وبسایت شما را به عنوان اولین نتیجه در نتایج خودش در یک عبارت خاص قرار و به کاربر نشان داده است، بنابراین Page Rank یا رنک و امتیاز آن صفحه از وبسایت شما 1 است و بالاترین امتیاز یا رنک را دارا خواهد بود.

سئو فرآیند طراحی و گسترش یک وبسایت است تا در بین نتایج یک موتور جستجوگر امتیاز یا رنک بالایی را بدست بیاورد.

سئو On-Page و Off-page چیست؟

از نظر مفهومی دو راه برای بهینه سازی وجود دارد:

On-Page SEO – این روش شامل ارائه محتوای خوب، انتخاب کلمات کلیدی یا Keyword خوب، جای دادن این کلمات کلیدی در جای درست و دادن عنوان مناسب به هر صفحه است.

Off-Page SEO – این روش شامل ساخت لینک یا Link Building، افزایش محبوبیت لینک ها با تبلیغ کردن برای آنها و قرار دادنشان در محیط های اشتراک گذاری عمومی، موتورهای جستجوگر و تبادل لینک و… موارد دیگر است.

سئو چیست؟ همه چیز درباره سئو از ابتدا
به این نوشته امتیاز بدهید
برای دریافت تازه‌ترین ها به کانال تلگرامی کدفنجونی بپیوندید : cupcode_ir@

کوتاه کننده لینک

آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۴۰ ب.ظ

پاسخ

سلام بسیار ممنونم از وب سایت عالی و مطالب فوق العادتون با تشکر

دیدگاه خود را در میان بگذارید

@

اگر ربات نیستید به پرسش پاسخ دهید! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.