نخستین اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه در ایران پروانه دریافت کرد

  • جمعه ۲۶ شهریور, ۱۳۹۵
  • ۱۶۱۸ بازدید
نخستین اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه در ایران پروانه دریافت کرد
به این نوشته امتیاز بدهید

اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه یا MVNO چیست؟

اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه یا (MVNO) Mobile Virtual Network Operator یک نوع اپراتور تلفنی است، که خودش دارای تجهیزات فیزیکی برای فرستادن مکالمات و داده‌ها نمی‌باشد.

این نوع اپراتور با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای تجهیزات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، این خدمات را خریداری می‌کند، سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار می‌نماید.

نخستین اپراتور مجازی تلفن همراه

و اکنون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر از این می‌دهد که نخستین پروانه فعالیت MVNO صادر شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صادر شدن نخستین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) به شرکت کیش سل پارس خبر داد.
شیوه کاری شبکه مجازی موبایل MVNO

شیوه کاری شبکه مجازی موبایل MVNO

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علی‌اصغر عمیدیان گفته است: شرکت کیش سل پارس با اپراتور تلفن همراه رایتل قرارداد همکاری نوشته است و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده انتظار می‌رود تا ابتدای آذرماه، سیم‌کارت‌های این اپراتور با پیش شماره ۰۹۹۹ به عنوان نخستین اپراتور MVNO، وارد بازار شود.

اعتبار پروانه MVNO

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پروانه MVNO، پنج ساله است، افزود: هم اکنون از سوی رگولاتوری برای ۲۴ شرکت، موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه صادر شده است و در صورتی که هر کدام از این شرکتها بتوانند با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری به امضاء برسانند، پروانه MVNO را دریافت می‌کنند.
وی درباره الزام اپراتورهای تلفن همراه کشور برای عقد قرارداد عمده‌فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه MVNO گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای تلفن همراه تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند تا برای نوشتن دستکم یک قرارداد با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام کنند.
عمیدیان افزود: همچنین براساس این مصوبه، اپراتورهای تلفن همراه حداکثر تا سوم آذر سال ۹۵ فرصت دارند دستکم یک قرارداد دیگر را با سایر دارندگان موافقت اصولی MVNO منعقد کنند.

سرچشمه : وبلاگ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

دیدگاه شما درباره اپراتور های مجازی تلفن همراه چیست؟ آیا با توجه به شیوه کاری این اپراتور ها، امکان ارائه خدمات متمایز وجود دارد؟

نخستین اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه در ایران پروانه دریافت کرد
به این نوشته امتیاز بدهید
برای دریافت تازه‌ترین ها به کانال تلگرامی کدفنجونی بپیوندید : cupcode_ir@

دیدگاه خود را در میان بگذارید

@

اگر ربات نیستید به پرسش پاسخ دهید! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.