cPanel & WHM version 58 بزودی،کار بروی نسخه 60 هم شروع شده!

  • دوشنبه ۰۷ تیر, ۱۳۹۵
  • ۵۸۹ بازدید
cPanel & WHM version 58 بزودی،کار بروی نسخه 60 هم شروع شده!
به این نوشته امتیاز بدهید

در تاریخ 23 ژوئن وبسایت خبری شرکت cPanel این خبر را داده است که بزودی نسخه 58 سیستم مدیریت هاستینگ cPanel و در کنار آن WHM که پنل مدیریتی این سیستم است منتشر می‌شود.

سی پنل می‌گوید نسخه ای جدید از PHP را برای EasyApache 3 و بروزرسانی گسترده ای را هم برای EasyApache 4  منتشر کرده است؛ همچنین در این نوشته سی پنل می‌گوید که در نسخه های 56 و 58 این سیستم مدیریت هاستینگ هم تغییرات بسیاری بوجود آمده است و همچنین برای 3 هفته درحالت STABLE و یا “پایدار” بوده است و در این مدت گزارش ها و بازخورد های بسیار سودمندی را از عملکرد سیستم دریافت کرده اند.

EasyApache 3 و EasyApache 4

در نسخه cPanel & WHM version 58 نسخه آزمایشی EasyApache 4 قرار داده شده است؛ اگر از CentOS نسخه 6 یا 7 استفاده می‌کنید بی شک باید به EasyApache 4 کوچ کنید؛ در این نوشته آمده است که تا هفته آینده جزئیات کاملی از تغییرات انجام شده در EasyApache 4 به صورت یک نوشته منتشر می‌شود که تارنمای کاپ کد هم بزودی آن را برای شما منتشر می‌کند.

cpdevupdate_cupCode_ir

در بین PHP 7 و PHP-FPM که در نسخه 58 از آنها پشتیبانی می‌شود، بکارگیری EasyApache 4 بهترین روش برای افزایش سرعت وبسایت های میزبانی شده شما می‎‌باشد.

اگر نسخه 5 سیستم عامل CentOS را بکار گرفته اید نمی‌توانید از ویژگی های EasyApache 4 بهره ببرید! اگرچه سی پنل می‌گوید PHP 5.6 را برای EasyApache 3 منتشر کرده است.

با اینکه cPanel & WHM نسخه 56 آخرین نسخه ای است که از سیستم عامل CentOS 5 پشتیبانی می‌کند ولی سی پنل می‌گوید فرصتی به کاربرانش داده است تا به نسخه ای جدید کوچ کنند تا با نسخه قدیمی PHP تنها نمانند!

نسخه 58 سیستم cPanel & WHM تا هفته آینده

گسترش قابلیت ها و ویژگی های نسخه 58 به پایان رسیده است؛ اگر زدایش و گرفتن باگ های این نسخه و همچنین آزمایش ها بروی این نسخه تا چند روز آینده به پایان برسد، سی پنل نخستین نسخه از نسخه 58 را منتشر می‌کند.

در ادامه نویسنده این خبر می‌گوید که بسیار بروی نسخه کار شده است و در کوشش هستند تا قابلیت ها و ابزار کاربردی و جالبی را در این نسخه اضافه کنند که از جمله آنها قابلیت تبدیل Addon Domain ها به حساب های کاربری جداگانه است.

به اینصورت که می‌توانید هر Addon Domain را به یک فضای میزبانی جداگانه با پیشخوان مدیریت جداگانه تبدیل کنید؛ این کار از مسیر Home >> Transfers >> Convert Addon Domain to Account قابل انجام خواهد بود که در برگه “Convert Addon Domain to Account” به آن اشاره شده است.

نگاهی به نسخه 60 سیستم cPanel & WHM

سی پنل می‌پوید قصد دارد که در سال 2016 یعنی نسخه ای را از این سیستم منتشر کند که قابلیت هایی را دارد که با بیشترین رای کاربران آن ویژگی ها را درخواست کرده اند.

این ویژگی ها یکی DNSSEC و دیگری پشتیبانی از “Remote Incremental Backups” است. این دو ویژگی را دو مدیر و دو کاربر سرور های سی پنلی درخواست کرده اند که با هواداری بسیار روبرو  شده است و اکنون سی پنل قصد دارد تا در نسخه 60 این دو ویژگی را به سیستم خود اضافه کند.

نکته : قابلیت پشتیبانی از Remote Incremental Backups که در واژه به معنای پشتیبانی گیری از راه دور به شکل افزایشی است؛ این امکان را برای مدیران سرور ها ایجاد می‌کند تا با توجه به آخرین نسخه فایل پشتیبانی گرفته شده تنها فایل هایی که در آن ها تغییراتی بوجود آمده است در پشتیبانی گیری بعدی بکار گرفته شوند که باعث می‌شود تا پردازش بک آپ گیری از سرور فشار کمتری به سرور ها وارد کند و منابع کمتری هم مصرف شود.

نکته : DNSSEC نوعی فناوری است که از اطلاعاتی که از DNS بدست می‌آید محافظت می‌کند و کوتاه شده عبارت Domain Name System Security Extensions است.

در ادامه سی پنل می‌گوید که برای افزون قابلیت DNSSEC باید قابلیتی دیگر بنام PowerDNS و برای Remote Incremental Backups باید قابلیتی بنام MDBox به معنای چند پیام در هر فایل است اضافه کنیم.

همچنین به نظر می‌رسد قرار است بعد از انتشار نسخه 60 این سیستم، NSD و MyDNS-ng هم از این سیستم حذف شوند.

در نسخه cPanel & WHM نسخه 60 قرار است پوسته x3 این پنل که پیشینه درازی دارد هم حذف شود و سی پنل می‌گوید که با توجه به امتیازی که پوسته Paper Lantern بهتر استاز پوسته x3  پس از 10 سال بکارگیری آن خداحافظی کنیم.

در ادامه فهرستی از قابلیت هایی که تصمیم دارند به cPAnel اضافه شود.

  • بهبود بخش User Manager یا مدیریت کاربران و افزودن Sub Account کامل به سی پنل
  • گسترش بخش Market Provider Manager برای پشتیبانی از Wildcard و گواهی های OV , EV
  • کار بروی cpsrvd support SNI که به معنای کار کردن SSL برای هر دامنه برای cPanel، Webmail و WHM است
  • کار بروی پوسته و ظاهر و آیکون های WHM

در نهایت سی پنل از همه توسعه دهندگان و کاربرانش دعوت می‌کند تا اگر قابلیتی را در نظر دارند تا به این سیستم افزوده شود از برگه “Feature Request Site” آن را درخواست کنند.

cPanel & WHM version 58 بزودی،کار بروی نسخه 60 هم شروع شده!
به این نوشته امتیاز بدهید
برای دریافت تازه‌ترین ها به کانال تلگرامی کدفنجونی بپیوندید : cupcode_ir@

دیدگاه خود را در میان بگذارید

@

اگر ربات نیستید به پرسش پاسخ دهید! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.