آموزش کنترل و دسترسی به کامپیوتر با اندروید

  • پنجشنبه 24 تیر, 1395
  • ۳۲۰۰ بازدید

WiFi قابلیتی است که اتصال بیسیم بین چندین دستگاه گوناگون را فراهم می‌کند ولی شاید از این قناوری تنها بخش اینترنت آن را بکار بگیریم و هر جا که می‌رسیم بگوییم : “رمز وای فایت چنده؟ کلی پیام تلگرام دارم که جواب ندادم!! 😀 ” در این نوشته می‌خواهیم نشان بدهیم که کاربرد فناوری WiFi قابلیت های بسیار بیشتری دارد که یکی از آنها امکان کنترل و مدیریت سیستم کامپیوتر شخصی شما یا به عبارت دیگر سیستم عامل Windows بدست سیستم عامل  اندروید است!

در پایان این آموزش شما تنها با داشتن یک اتصال WiFi و یک تلفن هوشمند با سیستم عامل اندروید می‌توانید به کامپیوتر خود وصل شوید و آن را کنترل کنید آن هم از راه دور و با تلفن هوشمند خود!

آموزش کنترل و دسترسی به کامپیوتر با اندروید

برای آغاز باید برنامه اندرویدی ” Microsoft Remote Desktop ” را دریافت کنید، اگر از پیوند Google Play Store امکان دریافت نیست می‌تونید از پیوند ” Microsoft Remote Desktop – APKTOPS ” دریافت کنید.

تا همینجا ابزار مورد نیاز رو دارید! کافی هست تنظیماتی رو بروی سیستم عامل  ویندوز انجام بدید تا به سادگی به کامپیوتر خودتون وصل بشید.

برای این کار مانند تصویر زیر در ویندوز 10 بروی This PC راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید، در ویندوز های قدیمی تر همین کار رو بروی Computer انجام بدید.

This_PC_Properties_CupCode_ir

انتخاب گزینه Properties با راست کلیک بروی This PC در ویندوز10

در این بخش در سمت چپ صفحه گزینه Remote Settings رو انتخاب کنید و در صفحه تازه در بخش Remote Desktop گزینه Allow Remote Connection to This PC رو انتخاب کنید و در نهایت Apply و OK رو انتخاب کنید.

Remote_Setting_Windows10_CupCode_ir

تنظیمات Remote Desktop

نکته : برای وصل شدن به کامپیوتر یا Remote کردن باید حساب کاربری شما که در ویندوز ساختید گذرواژه داشته باشه، اگر برای کامپیوترتون گذرواژه(رمز عبور) انتخاب نکردید باید انتخاب کنید! 😀

برای تنظیم رمز عبور برای وارد شدن به ویندوز از منوی Start با جستجوی عبارت Control Panel این بخش رو باز کنید و بخش User Accounts رو باز کنید.

Control_Panel_User_Account_CupCode_ir

تنظیمات حساب کاربری در ویندوز10

در  صفحه تازه ای که باز میشه همه حساب هایی کاربری که به سیستم و ویندوز شما دسترسی دارند دیده میشه بایدبرای  حساب اصلی که حساب Administrator هست یک گذرواژه انتخاب کنید؛ برای این کار Manage another account رو انتخاب کنید و در صفحه تازه بروی حساب اصلی کلیک کنید.

در این بخش تنظیمات حساب کاربری که انتخاب کردید دیده میشه برای تنظیم یک گذرواژه اگر از پیش تنظیم نکرده باشید گزینه Create a password دیده میشه، بروی اون گزینه کلیک کنید.

 

در صفحه تازه گذرواژه دلخواه رو دوبار در دو کادر نخست وارد کنید و در کادر آخر هم می‌تونید یک راهنما برای به یادآوردن گذرواژه وارد کنید؛ در نهایت بروی Create password کلیک کنید.

تا اینجای کار تنظیمات بروی سیستم عامل ویندوز به پایان رسید! کافیه برنامه گفته شده رو روی تلفن اندرویدی پیکربندی کرده باشید و برنامه رو باز کنید.

با لمس کردن نماد “+” و انتخاب گزینه Desktop بخش تازه ای برای شما باز میشه.

Microsoft_Remote_Desktop_Android_App_CupCode_ir

محیط برنامه اندرویدی Microsoft Remote Desktop

در این بخش نخست در بخش username گزینه Add user account رو انتخاب کنید و در بخش username نام کاربری سیستم رو وارد کنید همون نام کاربری یا نامی که در منوی Start و در آغاز بالا اومدن ویندوز به شما نشون داده میشه و در زمان نصب ویندوز انتخاب کردید! (از این واضح تر؟ 😀 )

در بخش password همون گذرواژه ای که تازه یا پیش از این برای وارد شدن به ویندوز بکار می‌گرفتید رو وارد کنید و در نهایت Save رو لمس کنید.

add_user_account_CupCode_ir

افزودن یک حساب در برنامه اندرویدی مایکروسافت ریموت دسکتاپ

تنها میمونه بخش PC name که هم میتونید آدرس IP خصوصی در شبکه محلی رو وارد کنید و هم میتونید از Computer Name کمک بگیرید؛ روش دوم بهتره!

برای اینکار دوباره بروی This PC یا Computer راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید؛ در این صفحه که پیش از این هم دیدید، جلوی عبارت Computer name یک نام نوشته شده که باید درست و با رعایت بزرگ و کوچیکی حروف در بخش PC name برنامه اندرویدی وارد کنید(همه حروف، بزرگ هستند).

پس از وارد کردن نام کامپیوتر میتونید یک کار خوب دیگه ای هم انجام بدید! با علامتگذاری و تیک زدن Show Additional options تنظیمات پیشرفته تری نمایش داده میشه که می‌تونید با علامتگذاری Redirect local storage حافظه تلفن اندرویدی رو با کامپیوتر به اشتراک بگذارید و به فایل های تلفن اندرویدی از کامپیوتر بدون نیاز به کابل USB و بطور بیسیم دسترسی داشته باشید!

pc_name_Remote_Desktop_cupcode_ir

تنظیمات پیشرفته Remote Desktop

در نهایت Save رو بزنید و بروی پروفایل ساخته شده لمس کنید تا وارد محیط ویندوز کامپیوتر بشید!

نکته : در زمانی که به کامپیوتر و ویندوز با اندروید دسترسی دارید و یا Remote می‌کنید دیگه با خود کامپیوتر نمی‌تونید کاری انجام بدید تا زمانی که دسترسی از اندروید رو قطع کنید!

مهدی

شهریور 22, 1398 در 12:32 ق.ظ

پاسخ

سلام.من تمامی مراحلو که گفتید انجام دادم ولی برنامه داخل گوشی پیغام خطا میده به انگلیسی آی پی مرود نظر یافت نشد.با اینکه چند بار مراحلو رفتم.لطفا راهنمایی کنید

Mahan

تیر 10, 1398 در 3:53 ب.ظ

پاسخ

دقیقا بدون کم و کاستی همرو انجام دادم تهش میزنه پیدا نشد با ارور ۰x104

دیدگاه خود را بیان کنید

@