لاراول 8.3 منتشر شد

 • آخرین بروزرسانی در پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020

تیم لاراول نسخه 8.3.0 این فریمورک را منتشر کردند. در این نسخه امکان cast کردن JSON برای انجام تست روی پایگاه داده (Database Testing)، امکان استفاده از Closure در کار های صف بندی شده فراهم و یک سری مستندات PHPDoc برای facade ها اضافه شده است.

متد جدید castAsJson() برای ارزیابی پایگاه داده

Andrew Brown در این نسخه از فریمورک لاراول متد castAsJson() را اضافه کرده که امکان ارزیابی داده های به فرم JSON را نیز در پایگاه داده و در طی فرآیند ارزیابی پایگاه داده یا (Database Assertion) می دهد.

$this->assertDatabaseHas('users', [
  'name' => 'Peter Parker',
  'email' => 'spidey@yahoo.com',
  'skills' => $this->castAsJson(json_encode(['web slinging', 'spidey-sense', 'sticky feet'])),
]);

بروزرسانی نسخه PHPDotEnv

Graham Campbell در بروزرسانی نسخه PHPDotEnv استفاده شده در نسخه 8 لاراول شرکت داشته و یک سری مشکلاتی را که در این رابطه گزارش شده بود را رفع کرده است.

من قراره فقط phpdotenv نسخه 5.x رو برای تبدیل مقادیر بولین از $_ENV و $_SERVER به مقدار رشته ای [ برای این نسخه از لاراول ] آماده سازی کنم؛ به جای این که از این مقادیر به عنوان مقدار نامعتبر صرف نظر بشه.

استفاده از Closure در عملیات صف بندی شده

Mohamed Said در اضافه شدن ویژگی که امکان تعریف Closure در عملیات صف بندی شده را می دهد، شرکت داشته است.

از نسخه 8.3.0 لاراول (که امروز منتشر شد)، شما می توانید در یک عملیات گروهی که به صف ارسال میشه از Closure استفاده کنید. زمان هایی که می خواهید عملیات ساده ای انجام بشه بدرد بخور هست.

و این هم مثالی از این ویژگی:

Bus::batch([
  new ProcessPodcast,
  function(){
    // ...
  },
  new ReleasePodcast
])->dispatch();

بروزرسانی PHPDoc درباره متد های Facade

Adel در تهیه مستندات PHPDocs برای متد های facade در بخش Log، Mail،Redirect،Route،URL و Validator شرکت داشته است. این بروزرسانی برای افرادی که از IDE ها برای کدنویسی استفاده می کنند و auto-completion برای آن ها قابلیت حیاتی است، بسیار کاربردی می باشد.

یادداشت های انتشار

شما می توانید فهرست کامل ویژگی های جدید و بروزرسانی های انجام شده را در صفحه گیت هاب نسخه 8.2.0 و 8.3.0 پروژه لاراول ببینید.

برای دنبال کردن نوشته های کاپ کد به کانال تلگرامی آن (cupcode_ir@) بپیوندید!

دیدگاه خود را بیان کنید

@